1. - 6. november 2022

Mnozil Brass

Festivalist

Viimsi Happy Jazz Festival sai alguse 2015. aastal ja sellest ajast pakub kohalikule ning kaugemale publikule võimalust nautida professionaalset jazzikultuuri.

Suure menuga on festivali lavadel esinenud paljud rahvusvahelised artistid nagu trompetistid Leroy Jones, John Marshall ja James Morrison, vokalistid Tricia Boutte, Andrea Motis, klarnetist Antti Sarpila, saksofonist Dennis Pashkevich jpt.

Pearolli festivali programmides mängivad siiski Eestimaa vägevad.

Tere tulemast festivali kontsertidele ning jämmidele, hea muusika ja maitsva toiduga.

 

Aivar Vassiljev

-peakorraldaja-

Aivar Vassiljev ja hr. James Morrison

ESINEJAD

Esinejad 2022

.

Aleksei Turovski ja Anne Adams

EST
.

.

KOOSSEIS:
Aleksei Turovski - jutustaja
Anne Adams - muusika
VAATA VEEL
Aleksei Turovski (sündinud 4. augustil 1946 Moskvas) on eesti zooloog ja etoloog, kes on spetsialiseerunud parasitoloogiale ja zoosemiootikale. 1973. aastal lõpetas ta Tartu Ülikooli zooloogia erialal, aastast 1972 töötab ta Tallinna loomaaias. Aastatel 1976–2001 töötas Turovski Eesti Mereinstituudis.


Turovski on 2007. aastal tunnustatud Eesti Eluteaduse Hoidja eestvedajaks tehtud töö eest loomakultuuride populariseerimisel.


 


Anne Adams, laulja (metsosopran). Eesti Teatriliidu (1985), Eesti Esitajate Liidu (2000) ja Eesti Autorite Ühingu liige (2004). 


Õppis Pärnus akordionimängu Heljo Aarma juures. Lõpetas 1985 Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli (Aino Kõivu klass).


Aastast 2008 (vaheaegadega) õppinud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias pärimusmuusikat etnomusikoloogia suunal. Läbinud mitmesuguseid täiendkoolitusi (nt Sadolini vokaalkoolituse meistriklass).


Laulis 1977–92 Vanemuise kooris ja mängis kõrvalosi. Juhatanud 1996–99 Tartus omanimelist lastelaulustuudiot. Aastast 2000 elab Tallinnas, kus on jätkanud pop- ja džässlaulu õpetamist, esialgu MTÜ-s Omakogu, aastast 2014 huvikoolis Noodipuu, on selle juhataja ja õpetaja. Esinenud folklauljana, kirjutanud laule.


.

Jason Hunter Group

EST FIN
.

.

KOOSSEIS:
Jason Hunter - Trumpet/Flugelhorn
Allan Kaljaste - Alto Saxophone
Madis Muul - Piano
Robert Nõmman - Bass
Aapo Watanen - Drums
VAATA VEEL
Jason Hunter on trompetist, arranžeerija ja helilooja Los Angelesest, Californiast.


Pärast õpinguid Fullertoni and Berklee muusikakolledžites Mark Whitfieldi, Ralph Petersoni ja Tiger Okoshi käe all, Jason esineb paljude projektidega üle kogu maailma.


Jason resideerub Tallinnas ja esineb koos eesti jazzitippude, funk- ja popartistidega trompetisti, helilooja ja arranžeerijana.

.

Viimsi Msuusikakooli õpilased

EST
.

.

KOOSSEIS:
Solistid, ansamblid, džässbänd
VAATA VEEL


3. novembril esinevad Viimsi muusikakooli ansamblid, solistid ja džässbänd Viimsi raamatukogu saalis.


Jazzi on mängitud ja õpitud Viimsi Muusikakoolis rohkem kui 15 aastat. Koosseisud on muutunud selle ajaga mitmeid kordi, aga ikka on tore jälle mängida festivali lavadel head muusikat programmis "Noortelt noortele"


Selle kontserdiga tähistab Viimsi Muusikakool oma 45. sünnipäeva.


.

Mnozil Brass

AT
.

.

KOOSSEIS:
Thomas Gansch, Robert Rother,
Roman Rindberger (trompetid)
Leonhard Paul (tromboon & basstrompet)
Gerhard Füßl, Zoltan Kiss (tromboonid)
Wilfried Brandstötter (tuuba)
VAATA VEEL
Mnozil Brass on Austria vaskpilliseptett. Nad mängivad klassikalist muusikat, jazzi ja muid muusikastiile, kasutades traditsioonilisi vaskpuhkpille ja ebatavalisemaid instrumente, nagu pöördventiiliga trompet ja basstrompet.


Muusikat esitatakse tüüpilise Austria huumoriga, sageli musta huumoriga ja kohati isegi absurdina.


Virtuoosse vaskpillimängu kõrval näeme terast huumorit. Neid nimetatakse sageli muusikamaailma "Monty Pythoniks".

.

Alessio Menconi Trio

ITA NL EST
.

.

KOOSSEIS:
Alessio Menconi - kitarr (Itaalia)
Anna Zavorina - bass (Holland)
Aivar Vassiljev - trummid (Eesti)
VAATA VEEL


Alessio Menconi on Itaalias Genovas sündinud kitarrist. Ta hakkas kitarri mängima 10 aastaselt iseõppijana. 1986. aastal alustas ta professionaalset karjääri musitseerides parimate Itaalia muusikutega. 1992. aastal pälvis ta Gran Prix du Jazzi parima solisti auhinna.

1993. aastal osales ta konkursil "Eddie Lang festival" (Itaalia tähtsaim kitarristide konkurss), võites parima itaalia jazzkitarristina esikoha.

Ta on mänginud Euroopas, Aasias, Aafrikas, Põhja-, Kesk- ja Lõuna-Ameerikas ning on salvestanud koos paljude muusikutega üle 40 CD. 1995. aastal kutsus Paolo Conte teda mängima mitmele maailmaturneele kuni 2004. aastani ja ta salvestas neli CD-d. Samal perioodil soovis Billy Cobham, et ta mängiks temaga koos mitmel kontserdil.

Samal aastal valiti ta Pariisis mängima koos “ONJ”ga (orchestre national du jazz). 2003. aastal osales ta ainsa itaallasena CD - l “Voodoo crossing - a tribute to Jimi Hendrix” koos Robben Fordi, Steve Lukatheri, Hiram Bullocki, Larry Coryell ja paljude teistega.

Viimasel ajal juhib ta oma triot ja sooloprojekti, kellega just salvestas ning on džässkitarriõpetaja Genova Paganini konservatooriumis, on kirjutanud neli jazzkitarri õpikut.

Ta on üks olulisemaid ja soovitumaid kitarrimängijaid Itaalias ja teistes Euroopa riikides.

Ta võitis 2009. aasta karjääriauhinna "Jazzi tuletorn". 2011. aastal lisati ta ainsa itaallasena maailma parimate jazzkitarristide CD-le. Samal aastal lisas ajakiri “Jazz It” tema plaadi “Sketches of Miles” maailma 100 parima džässiplaadi hulka.Anna Zavorina on sündinud Siberis. viiulimänguga alustas seitsmeselt. Õppis Chopini nimelises muusikaõppeasutuses ja on mänginud mitmes sümfooniaorkestris.


Peale lõpetamist kolis Peterburgi, kus tekkis huvi jazzmuusika vastu. Teda inspireerisid Charles Mingus ja Esperanza Spalding, sellest ka instrumentide valik, kontrabass ja laul.


Anna on osa võtnud mitmest konkursidest nagu “Autumn Marathon” (eriauhind), “Lady in Jazz” (grand prix), “Petrojazz” (eriauhind), J&M Voices (esikoht).


Uute väljakutsete otsinguil sattus Anna õppima Amsterdami Konservatooriumisse Frans van der Hoeveni käe alla. Praegusel hetkel töötab ta debüütalbumi kallal.

.

Jaak Lutsoja Trio

EST
.

.

KOOSSEIS:
Jaak Lutsoja - akordion
Kersti Ala - Murr - laul
Liis Lutsoja - viiul
VAATA VEEL


Sel aastal tähistame legendaardse tangokuninga Astor Piazzolla 30ndat surma-aastapäeva ning selle raames on teie ees Jaak Lutsoja peretrio.


Andekad muusikud – ema, sopran Kersti Ala-Murr, tütar Liis Lutsoja viiulil ja isa Jaak Lutsoja akordionil pakuvad imelise muusikalise rännaku Piazzolla võlumaailma.


Nautida saab nii tangokuninga veidi vähem tuntud loomingut kui ka tutvustamist mitte vajavaid hitte, enamasti muusikute endi seadetes.


MUUSIKA

YOUTUBE

KAVA

EESOLEVAD SÜNDMUSED

KUUPÄEVKONTSERTBÄND/ARTISTASUKOHTLAVAPILETID

TÄHTIS TEADA

Piletid

Piletid Viimsi Happy Jazz Festivali kontsertidele on müügil internetis www.ticketline.ee ja tund aega enne kontserti kohapeal.

Viimsi Happy Jazz Festival piletiinfo (+372)5026507 ja info@ticketline.ee

Soodustused kehtivad õpilastele, üliõpilastele, pensionäridele, ITIC kaardi omanikele ja erivajadustega inimestele vastava tõendi ettenäitamisel (küsitakse kohapeal).

Lapsed kuni 6. eluaastani ka. pääsevad kontserdile tasuta, kui ei ole tegemist lastekontserdiga. Piletita lastele ei saa garanteerida istekohta.

Noored alla 16. eluaasta võivad külastada kontserti peale 23.00 ainult koos täiskasvanud saatjaga.

Grupitellimuste (alates 10 inimest) soodustuse saamiseks võtke ühendust info@happyjazz.ee

Esinemispaigad

Festivali kontserdid toimuvad

Viimsi Artium / Randvere tee 20, Lubja, 74001

Restoran “Ribi” / Sõpruse tee 9, Haabneeme, 74001

Rannarahva Muuseum / Nurme tee 3, Pringi küla, 74011

Viimsi Trade Center / Randvere tee 6, Haabneeme 74001

Parkimine

Parkimine on kontserdipaikade juures tasuta.

Ühistransport ja hotellid

Tallinnast saab meile bussidega 1A ja 114. Auto või taksoga võtab sõit aega u. 30 minutit.

Viimsis on palju majutuskohti, festivali partner on SPA HOTELL LAVENDEL

SEOTUD VIDEOD

KUI SÕNAD LÕPPEVAD, KÕNELEB MUUSIKA

KONTAKT

VÕTA MEIEGA ÜHENDUST

VÕTA ÜHENDUST

Kui teil on küsimusi, kommentaare, saatke palun sõnum ja vastame esimesel võimalusel.

Palumetsa tee 1A Haabneeme Viimsi v. 74001 Harjumaa Estonia
+372 5026507
SAADA KIRI

    Liitu meililistiga

    Ole kursis värskete uudistega.

    Sign up for Viimsi Happy Jazz Festival

    powered by MailChimp!

    subscribe